Ogłoszenie

w ramach współpracy adminów z portalem sportowym chcemy zaprosić użytkowników na portal www.kibicpolski.pl WWW.KIBICPOLSKI.PL

#16 2008-03-23 17:40:39

KlauDi

Administrator

9144003
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2007-08-03
Posty: 299
Punktów :   

Re: LŚ 2008

Jak dla mnie to i Żaliński i Nowakowski zasłużyli na to powołanie. Nawet jeżeli nie wejdą do 12 (co z resztą jest prawdopodobne) to ważne żeby zbierali doświadczenie. Szkoda, że nie będzie Dawida Murka ostatnio szalał na parkiecie także sądzę, że mógłby pomóc. Zobaczymy jeszcze co będzie z Kadziem za dużo się nie nagrał w tym sezonie;/

Offline

 

#17 2008-03-24 20:52:00

volleyballka

Moderator

1457339
Zarejestrowany: 2007-08-08
Posty: 215
Punktów :   

Re: LŚ 2008

no dla mnie to tu jest kilka zaskoczeń:

1. Rozgrywający - o ile dwóch pierwszych (Gumy i Ziomala) można się było spodziewać, o tyle ogromnie cieszy mnie obecność na tej liście Pawła co by nie mówić, na dzień dzisiejszy, chyba prezentuje się znacznie lepiej niż Łukasz i kto wie... może nawet wygra z nim rywalizację? (oby!!)

2. Libero - tu nie ma czego komentować jak to mówią "oczywista oczywistość"

3. Środkowi - i tu mam ZONKA jak nie wiem... po pierwsze: wszyscy wiedzą, że olsztyński środek w kadrze egzaminu nie zdaje... po drugie: Kadziu???? z całą sympatią dla jego osoby, ale...  on w ostatnim meczu znów grzał ławę, a w ogóle odkąd się 'wyleczył' to zagrał chyba tylko jedno (no może dwa) spotkania od początku do końca... ja wiem, że do startu LŚ jeszcze daleko i że Łukasz to zdolny facet, ale...  mam "ale"   po trzecie: cieszy mnie bardzo obecność Nowakowskiego nie ma lepszego sposobu na ogranie niż LŚ, a im wcześniej się zacznie ogrywać na światowych parkietach tym lepiej dla niego i dla polskiej siatkówki po czwarte: gdzie jest Benek???? wiedziałam, że to zbyt piękne by mogło być prawdziwe a moim zdaniem Robert przydałby się bardziej niż Jurkiewicz, zwłaszcza, jeśli się okaże, że Kadziu nie będzie grał...

4. Atakujący - i tu następny zonk - kogo jak kogo ale Żalińskiego to się tu nie spodziewałam brałam pod uwagę wszystkie możliwości od powrotu Gela, po przesunięcie Gruszki na atak, nawet przez krótką chwilę pomyślałam o Papkinie, ale Żaliński mi w ogóle przez myśl nie przeszedł

5. Przyjmujący - zaskoczenia nr 1. obecność na liście Bąka, który dość systematycznie grzeje ławę w Bełku  nr 2. Bartman - miło, że wreszcie został zauważony 3. brak Murka - ale podobno były z nim jakieś konsultacje i ze względów zdrowotnych nie brano go pod uwagę - dobrze, dobrze - na IO się bardziej przyda
jak mi się coś jeszcze przypomni, to dopiszę


PiJ mLEko! może urośniesz - rezultatów nie gwarantujemy, kasy nie zwracamy ;P=> http://pl.youtube.com/user/MediaMar...

Offline

 

#18 2008-03-24 22:05:28

Ewci@89

Użytkownik

7058967
Skąd: Porąbka (śląskie)
Zarejestrowany: 2007-08-08
Posty: 78
Punktów :   
WWW

Re: LŚ 2008

Zgadzam sie z Volleybalka co do braku obecności Benka w składzie. w tym sezonie naprawdę prezentuje sie bardzo dobrze lepiej z pewnością od Jurkiewicza. No i z pewnością w razie gdyby Kadziu nie był w formie mogły go zastąpić. No ale co my tu możemy do zdania Lozano. A co do rozgrywających to jak dla mnie Zagumny nie ma zbyt dobrego sezonu. No ale oczywiście dalej jest dal mnie  numerem jeden na rozegraniu w reprezentacji. Paweł Woicki bardzo dobrze sie prezentuje w tym sezonie, no może miał jeden czy dwa słabsze mecze ale myślę że jednak lepiej prezentuje sie niż Łukasz. No zobaczymy jak to będzie wszystko wyglądać. Nie zależnie pod tego jaki będzie skład to i tak będę trzymać kciuki za nich żeby wygrywali jak najwięcej spotkań.


"Siatkówka jest to fantastyczny sposób na życie, naprawdę. Jest to piękna przygoda, dająca wiele radości nie tylko tych sportowych"

Offline

 

#19 2008-03-24 23:29:27

KlauDi

Administrator

9144003
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2007-08-03
Posty: 299
Punktów :   

Re: LŚ 2008

O! z benkiem sie zgodze w tym sezonie sie swietnie prezentowal, co do zalinskiego to faktycznie prawie nieznany gracz ale ma potencjal i warto zeby juz zbieral doswiadczenie. Moze i nie wystapi od razu w 12-stce ale mysle ze dla niego juz sam trening z najlepszymi w Polsce i ze swietnymi trenerami bedzie mial duze znaczenie Powiem jeszcze ze wspolczuje trenerom ze musza dokonywac takich wyborow bo ja bym chyba nie umiala wybrac nawet 22 siatkarzy ;p

Offline

 

#20 2008-03-25 08:37:21

volleyballka

Moderator

1457339
Zarejestrowany: 2007-08-08
Posty: 215
Punktów :   

Re: LŚ 2008

Ewci@89 napisał:

Nie zależnie pod tego jaki będzie skład to i tak będę trzymać kciuki za nich żeby wygrywali jak najwięcej spotkań.

no wybaczcie - ale ja jednak wolałabym, żeby w tym roku zakończyli LŚ na fazie grupowej.. zamiast tułać się po jakichś brazylijskich wioskach, mieliby dodatkowych kilka dni by odpocząć i spokojnie dopracować szczegóły przed IO... wiem, że z Chinami, Egiptem czy Japońcami trochę głupio przegrać, ale... dla złota w Pekinie chyba warto się poświęcić i mam nadzieję, że taki Winiar, Świder czy Plina nie będą nadwyrężani grą w LŚ i międzykontynentalnymi podróżami - dwaj pierwsi dopiero co doszli do formy po różnych dolegliwościach, a trzeci podobno cały czas gra z bolącą kostką, bo operacja wyeliminowałaby go z występu w Pekinie... tak więc roszady w składzie są moim skromnym zdaniem nieuniknione, a obecność Sreber w meczowych 12 bardzo wątpliwa...

a co do Benka - ciągle wierzę, że na eliminacje do ME i turniej interkontynentalny pojedzie właśnie on z prostej przyczyny: olsztyńska para się nie sprawdza, Kadziu od siedzenia na ławie (co aktualnie ma miejsce z niewiadomych mi przyczyn) formy nie poprawi, a Jurkiewicz - cóż, on to jest, a jakby go nie było, nawet w Jastrzębskim coraz częściej sięgają po Patryka... no więc Plina, Nowakowski i Benek - to moja (chyba najbardziej optymalna z możliwych) trójka na majowe turnieje poza tym za Robertem przemawia ogromne doświadczenie, mocna zagrywka, atak (ach ten jego cudny nadgarstek! zachwalany nawet przez kolegów z boiska ), w razie czego, świetnie rozgrywa palcami no i (jak pokazuje historia jego występów w PLSie) może wystąpić też na ataku i przyjęciu


PiJ mLEko! może urośniesz - rezultatów nie gwarantujemy, kasy nie zwracamy ;P=> http://pl.youtube.com/user/MediaMar...

Offline

 

#21 2008-03-25 09:04:03

Ewci@89

Użytkownik

7058967
Skąd: Porąbka (śląskie)
Zarejestrowany: 2007-08-08
Posty: 78
Punktów :   
WWW

Re: LŚ 2008

Ja to napisałam to do ogółu, nie chodziło mi tu o samą LŚ. Fakt powinni może odpuścić ta LŚ no ale nie będę pisać ze życzę im w każdym meczu przegranej bo tak nie myślę. Lozano powinien podczas LŚ wyprobować nowych zawodników żeby mogli sie przyzwyczajać powoli do kadry.


"Siatkówka jest to fantastyczny sposób na życie, naprawdę. Jest to piękna przygoda, dająca wiele radości nie tylko tych sportowych"

Offline

 

#22 2008-03-25 09:23:16

volleyballka

Moderator

1457339
Zarejestrowany: 2007-08-08
Posty: 215
Punktów :   

Re: LŚ 2008

ja napiszę wprost - CHCĘ ŻEBY LŚ PRZEGRALI - dla ich własnego dobra i naszej późniejszej radości w Pekinie  wiem, że vicemistrzom świata nie wypada przegrywać z przeciwnikami tego pokroju co Egipt, ale.. naprawdę będzie lepiej, jak zakończą LŚ na fazie grupowej


PiJ mLEko! może urośniesz - rezultatów nie gwarantujemy, kasy nie zwracamy ;P=> http://pl.youtube.com/user/MediaMar...

Offline

 

#23 2008-03-26 18:54:57

KlauDi

Administrator

9144003
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2007-08-03
Posty: 299
Punktów :   

Re: LŚ 2008

Trzeba jeszcze rozwazyc jedna kwestie. Fakt ze myslac rozsadnie to dobrze by bylo zakonczyc LŚ na fazie grupowej, ale (zawsze jest jakies ale;p) takie oddawanie meczy to nie jest fajna sprawa;/ przede wszystkim niesportowe zachowanie a nasi gracze powtarzaja ze sa profesjonalistami i walcza w KAZDYM meczu o zwyciestwo. Do tego z pewnoscia przyczepia sie "dziennikarze". No a niestety kilku przegranych ze slabszymi druzynami nie mozna nazwac mala wpadka przynajmniej nie jest to usprawiedliwienie dla tych wlasnie "dziennikarzy", ktorzy zapewne postaraja sie i to bardzo dobrze zeby uprzykrzyc zycie naszej kadrze. A jak wiemy i powiedzmy sobie szczerze nasza kadra nie najlepiej radzi sobie z dziennikarzami i calym medialnym szumem (w sumie rzadko kto sobie z tym potrafi poradzic). Moglibysmy na przyklad zagrac tymi rezerwami, ale wtedy pretensje beda mieli przeciwnicy np chiny, bo oni cwaniaki gre w io maja zapewniona;/ wiec i tak zle i tak niedobrze...;/ Pan Lozano ma nie lada problem do rozwiazania i szczerze mu wspolczuje ze musi podejmowac takie decyzje;p Co nie zmienia faktu ze tez jestem za tym zeby ograniczyc gre podstawowych graczy jak najbardziej sie da i zeby mieli wystarczajaco duzo czasu na przygotowania no i zebym mogla zobaczyc te medale na ich szyjach i zeby juz nigdy nie bylo dla nich takiego sezonu;p

Offline

 

#24 2008-03-26 20:49:02

Ewci@89

Użytkownik

7058967
Skąd: Porąbka (śląskie)
Zarejestrowany: 2007-08-08
Posty: 78
Punktów :   
WWW

Re: LŚ 2008

Zgadzam się z Klaudi. Takie przegrywanie meczy może źle wpłynąć na naszą reprezentacja. Media potrafią wywołać prawdziwą burzę i wtedy zrobi sie nie za ciekawie. To na pewno źle wpłynie na nasza kadrę. Ok można przegrać z jakaś potęgą światowej siatkówki taka jak np Rosja czy Brazylii no ale z zespołami takimi jak mam w grupie to wicemistrzowie świata nie powinni przegrywać.


"Siatkówka jest to fantastyczny sposób na życie, naprawdę. Jest to piękna przygoda, dająca wiele radości nie tylko tych sportowych"

Offline

 

#25 2008-03-27 13:55:50

volleyballka

Moderator

1457339
Zarejestrowany: 2007-08-08
Posty: 215
Punktów :   

Re: LŚ 2008

co do szumu medialnego to się całkowicie zgadzam - polscy "dziennikarze" są specjalistami od tego, jak z igły zrobić widły - ale pisząc, że chciałabym, żeby LŚ zakończyli na fazie grupowej, nie miałam na myśli, aby wychodzili na boisko i bez mrugnięcia okiem patrzyli jak rywale zdobywają punkty i przegrali wszystkie mecze 0:3... chodzi mi tylko o to, że jeśli chcą wygrać, to nie za wszelką cenę (bo to nie jest impreza docelowa i siły trzeba oszczędzać!) ... tak naprawdę LŚ będzie niezłym poligonem doświadczalnym, ostatnim momentem dla niektórych by wywalczyć sobie miejsce w kadrze na Pekin, dlatego myślę, że "rezerwy" powinny grać jak najwięcej - wygrają, to super, przegrają, nie będzie tragedii   jak to mówią - nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło ^^ poza tym, będzie okazja by przećwiczyć jakieś schematy, ustawienia taktyczne - więc wydaje mi się, że mecze będą potraktowane raczej treningowo, co zresztą można wywnioskować z ostatnich wypowiedzi Świderka.
i tak na koniec - Klaudi,  piszesz, że Chiny będą miały pretensje... tylko co nas to obchodzi? My też mamy pretensje do Hiszpanów o Izmir... tutaj każdy dba o swój tyłek i my też powinniśmy, bo liczyć możemy tylko na siebie, na nikogo innego ;] Jestem na 99% pewna, że większość drużyn potraktuje LŚ trenigowo - trener Bułgarów już otwarcie zapowiedział, że jego gwiazdy będą odpoczywać, proponuję więc by Lozano wziął z niego przykład, to wszytko dziękuję
aa! Ewcia - przegrać można z każdym.. przykład - ME, Moskwa 2007...


PiJ mLEko! może urośniesz - rezultatów nie gwarantujemy, kasy nie zwracamy ;P=> http://pl.youtube.com/user/MediaMar...

Offline

 

#26 2008-03-27 14:52:39

Ewci@89

Użytkownik

7058967
Skąd: Porąbka (śląskie)
Zarejestrowany: 2007-08-08
Posty: 78
Punktów :   
WWW

Re: LŚ 2008

W sumie masz racje że można przegrać z każdym


"Siatkówka jest to fantastyczny sposób na życie, naprawdę. Jest to piękna przygoda, dająca wiele radości nie tylko tych sportowych"

Offline

 

#27 2008-03-27 18:17:42

KlauDi

Administrator

9144003
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2007-08-03
Posty: 299
Punktów :   

Re: LŚ 2008

volleyballka napisał:

poza tym, będzie okazja by przećwiczyć jakieś schematy, ustawienia taktyczne - więc wydaje mi się, że mecze będą potraktowane raczej treningowo, co zresztą można wywnioskować z ostatnich wypowiedzi Świderka

Pewnie tak no bo kiedy maja cwiczyc te schematy itd ;p kwalifikacje do ME to tez beda raczej sparingi , choc nie do konca jak mowil Swiderek

volleyballka napisał:

i tak na koniec - Klaudi,  piszesz, że Chiny będą miały pretensje... tylko co nas to obchodzi? My też mamy pretensje do Hiszpanów o Izmir... tutaj każdy dba o swój tyłek i my też powinniśmy, bo liczyć możemy tylko na siebie, na nikogo innego ;]

Masz racje kazdy musi dbac o siebie tu sie zgadzam. Pisalam to w kontekscie mediow. Wiadomo ze w naszej druzynie nikt by nie widzial problemu i mnie osobiscie tez by za bardzo nie obchodzilo co sobie mysla inni, ale nasze media by sprawe rozdmuchaly prawie do afery narodowej, sami wiecie ze potrafia...;/

Dobrze by bylo dla naszych zeby wtedy w mediach sie burza rozpetala wokol innej dyscypliny;p choc zadnej nie zycze;p z drugiej strony od naszych sie chyba nigdy nie odczepia;/ znowu sie zaczyna z dawidem murkiem;/ nie jedzie wielka szkoda, trudno, ale trzeba to uszanowac i tyle temat zamkniety, a nie bo on cos ukrywa bo konflikt bo to bo tamto;/ Skoro doszedl do porozumienia ze sztabem to po co to rozgrzebywac;/

Co do calej kadry juz to ja bym sie tu nie obawiala tylko o sprawy wytrzymalosci fizycznej i sily, a zaczelabym sie martwic tez o psychike zawodnikow;/ w koncu to tylko ludzie... mam nadzieje ze sobie poradza z tym wszystkim i jak juz pisalam ze juz wiecej nie bedzie takiego sezonu, przede wszystkim zeby byli zdrowi to w naszej kadrze juz polowa sukcesu;p 

Offline

 

#28 2008-03-27 20:18:39

volleyballka

Moderator

1457339
Zarejestrowany: 2007-08-08
Posty: 215
Punktów :   

Re: LŚ 2008

KlauDi napisał:

volleyballka napisał:

poza tym, będzie okazja by przećwiczyć jakieś schematy, ustawienia taktyczne - więc wydaje mi się, że mecze będą potraktowane raczej treningowo, co zresztą można wywnioskować z ostatnich wypowiedzi Świderka

Pewnie tak no bo kiedy maja cwiczyc te schematy itd ;p kwalifikacje do ME to tez beda raczej sparingi , choc nie do konca jak mowil Swiderek

no właśnie, przerażające jest jak bardzo napięty jest kalendarz, a przecież to tylko ludzie a nie maszyny, ale... pieniądz rządzi światem

KlauDi napisał:

Dobrze by bylo dla naszych zeby wtedy w mediach sie burza rozpetala wokol innej dyscypliny;p

a kopacze, kiedy grają swoje Euro?? zdaje się mniej więcej w tym czasie co siatkarze LŚ, więc media będą żyły kopaczami
a co do Dawida - różne były insynuacje, ja nie wnikam, choć oczywiście bardzo żałuję, że go nie ma, ale skoro nie czuje się na siłach, to nie pozostaje nam nic innego jak - z bólem serca, ale jednak - uszanować jego decyzję...
poza tym Świderek nie powiedział kategorycznie "Dawidowi mówimy NIE", kto wie, do sierpnia jeszcze wiele się może wydarzyć... ja gdzieś tam jeszcze ciągle mam nadzieję, że Dawid do Pekinu pojedzie, bo komu jak komu, ale jemu ten wyjazd (nie mówiąc o medalu!) po prostu się należy


PiJ mLEko! może urośniesz - rezultatów nie gwarantujemy, kasy nie zwracamy ;P=> http://pl.youtube.com/user/MediaMar...

Offline

 

#29 2008-03-27 21:56:11

KlauDi

Administrator

9144003
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2007-08-03
Posty: 299
Punktów :   

Re: LŚ 2008

Ja tez bym bardzo chciala zeby pojechal, bo dla niego to ostatnia szansa, szkoda zeby mu sie tak wymknela... i zgadzam sie ze mu sie medal nalezy nie tylko za ostatnie wystepy ale za wszystko co zrobil dla reprezentacji to by bylo swietnym i chyba najbardziej odpowiednim prezentem na zakonczenie kariery reprezentacyjnej

volleyballka napisał:

ja gdzieś tam jeszcze ciągle mam nadzieję, że Dawid do Pekinu pojedzie

ja tez, a ze nadzieja umiera ostatnia to moja umrze na tydzien przed igrzyskami chyba ze wroci wczesniej

Offline

 

#30 2008-03-27 23:49:42

volleyballka

Moderator

1457339
Zarejestrowany: 2007-08-08
Posty: 215
Punktów :   

Re: LŚ 2008

no to jest nas dwie ^^ moja nadzieja umrze... cóż, pewnie dopiero z pierwszym gwizdkiem w pierwszym meczu biało-czerwonych w Pekinie choć ufam, że wcale umierać nie będzie musiała...

Medal w Pekinie byłby wspaniałym (najlepszym z możliwych) zwieńczeniem kariery reprezentacyjnej dla Murka zresztą nie tylko dla niego... powiedzmy sobie szczerze, że po Pekinie ten wspaniały rocznik 77/78 prędzej czy później, ale jednak zacznie żegnać się z kadrą

eh.. jeśli wiara czyni cuda, trzeba wierzyć, że się uda - tylko to nam pozostaje... ;]

aaa! i jeszcze dobra (chyba) wiadomość - oczywiście pod warunkiem, że prawdziwa:

(...)trenerzy reprezentacji postanowili, że 12 z nich będzie jeździło na mecze ze Świderkiem, a pozostała siódemka - ci najbardziej zmęczeni i kontuzjowani - zostaną w Spale razem z Lozano (...)

jakby ktoś chciał wiedzieć skąd to daję linka:
http://przegladligowy.pl/pl,news,27,rea … murka.html

Ostatnio edytowany przez volleyballka (2008-03-28 00:47:11)


PiJ mLEko! może urośniesz - rezultatów nie gwarantujemy, kasy nie zwracamy ;P=> http://pl.youtube.com/user/MediaMar...

Offline

 
www.kibicpolski.pl zapraszamy :)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Leczenie kanałowe