Ogłoszenie

w ramach współpracy adminów z portalem sportowym chcemy zaprosić użytkowników na portal www.kibicpolski.pl WWW.KIBICPOLSKI.PL

  • Index
  •  » ME
  •  » Kwalifikacje do ME 2009

#1 2007-10-27 22:39:03

volleyballka

Moderator

1457339
Zarejestrowany: 2007-08-08
Posty: 215
Punktów :   

Kwalifikacje do ME 2009

Jak wiadomo nasze Orły muszą się kwalifikować do następnego Euro. Dziś rozlosowano grupy.

W finałach ME 2009 w Turcji zagrają na pewno: Hiszpanie, Rosjanie, Serbowie, Finowie, Niemcy Włosi oraz Turcy.
Pozostałe drużyny zagrają, podobnie jak seniorki w trzystopniowych eliminacjach.

Runda I – mecz u siebie i na wyjeździe, zwycięzca dwumeczu awansuje do rundy II

Wielka Brytania – Dania
Czarnogóra – Norwegia
Cypr – Macedonia
Austria – Szwecja
Mołdawia – Izrael
Luksemburg – Rumunia
Albania – Azerbejdżan

Runda II - do finałów bezpośrednio z drugiej rundy awansuje tylko zwycięzca grupy.

Grupa A:

Słowacja, Czechy, Ukraina oraz zwycięzca pary: Luksemburg – Rumunia

Grupa B:

Holandia, Słowenia, Łotwa oraz zwycięzca pary: Albania – Azerbejdżan

Grupa C:

Francja, Białoruś, Bośnia i Hercegowina oraz zwycięzca pary: Cypr – Macedonia

Grupa D:

Belgia, Grecja, zwycięzca pary: Wielka Brytania – Dania oraz zwycięzca pary: Austria – Szwecja

Grupa E:

Bułgaria, Chorwacja, Portugalia oraz zwycięzca pary: Mołdawia – Izrael

Grupa F:

Polska, Estonia, Węgry oraz zwycięzca pary: Czarnogóra – Norwegia


Runda III


Mecz i rewanż, w którym zmierzą się zespoły, które zajęły w II rundzie drugie miejsca w swoich grupach, według klucza:

II zespół z grupy A vs. II zespół z grupy C
II zespół z grupy B vs. II zespół z grupy E
II zespół z grupy D vs. II zespół z grupy F

Zwycięzcy tego dwumeczu zapewnia sobie awans do finałów.

W finałach mistrzostw Europy seniorek i seniorów zmierzy się w sumie 16 zespołów: 6 pierwszych zespołów z ME 2007, gospodarz, 6 zwycięzców grup II rundy oraz trzech zwycięzców dwumeczu z rundy III.


PiJ mLEko! może urośniesz - rezultatów nie gwarantujemy, kasy nie zwracamy ;P=> http://pl.youtube.com/user/MediaMar...

Offline

 

#2 2007-10-28 19:17:13

alutka93

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 70
Punktów :   

Re: Kwalifikacje do ME 2009

z tego co tu wyczytalam to znaczy ze Polacy nie zagraja w euro 2009??

Offline

 

#3 2007-10-28 19:24:43

volleyballka

Moderator

1457339
Zarejestrowany: 2007-08-08
Posty: 215
Punktów :   

Re: Kwalifikacje do ME 2009

no jak sie nie zakwalifikuja, to nie zagrają...


PiJ mLEko! może urośniesz - rezultatów nie gwarantujemy, kasy nie zwracamy ;P=> http://pl.youtube.com/user/MediaMar...

Offline

 

#4 2007-10-29 16:15:38

alutka93

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 70
Punktów :   

Re: Kwalifikacje do ME 2009

no dobrze, ale ja w tych wszystkich druzynach wypisanych wyzej nie widze Polski

Offline

 

#5 2007-10-29 18:41:43

KlauDi

Administrator

9144003
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2007-08-03
Posty: 299
Punktów :   

Re: Kwalifikacje do ME 2009

To przeczytaj dokladnie:
Grupa F: POLSKA,Estonia, Węgry oraz zwycięzca pary: Czarnogóra – Norwegia

Offline

 

#6 2007-10-29 20:21:55

volleyballka

Moderator

1457339
Zarejestrowany: 2007-08-08
Posty: 215
Punktów :   

Re: Kwalifikacje do ME 2009

to się nazywa pomroczność jasna też na początku nie widziałam w tym Polski, dlatego specjalnie pogrubiłam.. ale jak widać i to za mało w tym gąszczu drużyn


PiJ mLEko! może urośniesz - rezultatów nie gwarantujemy, kasy nie zwracamy ;P=> http://pl.youtube.com/user/MediaMar...

Offline

 

#7 2007-10-30 18:16:19

alutka93

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 70
Punktów :   

Re: Kwalifikacje do ME 2009

ojeju... faktycznie ))  oj juz nie te oczy ;DD no ale teraz to widze ;DD  dziekuje bardzo za uswiadomienie )

Offline

 

#8 2007-11-13 22:26:19

volleyballka

Moderator

1457339
Zarejestrowany: 2007-08-08
Posty: 215
Punktów :   

Re: Kwalifikacje do ME 2009

Polski Związek Piłki Siatkowej będzie organizatorem turnieju kwalifikacyjnego w ramach II rundy kwalifikacji do Mistrzostw Europy Mężczyzn w Piłce Siatkowej 2009.

Turniej ten zostanie rozegrany w terminie 16-18 maja 2008 z udziałem czterech zespołów Grupy F: Polski, Estonii, Węgier oraz zwycięzcy dwumeczu Czarnogóra – Norwegia. Drugi turniej Grupy F zostanie rozegrany w Estonii najprawdopodobniej w dniach 23-25 maja 2008 roku.



PZPS nie podjął jeszcze decyzji, w którym z polskich miast, odbędzie się turniej.


KATOWICE proponuję Tu się w ogóle nie ma nad czym zastanawiać ;p

http://www.reprezentacja.net/aktualnosci/12568/


PiJ mLEko! może urośniesz - rezultatów nie gwarantujemy, kasy nie zwracamy ;P=> http://pl.youtube.com/user/MediaMar...

Offline

 

#9 2007-12-27 18:02:19

KlauDi

Administrator

9144003
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2007-08-03
Posty: 299
Punktów :   

Re: Kwalifikacje do ME 2009

Mam do was takie pytanko czy ktos z was wie kiedy zostanie podjeta decyzja co do miasta w ktorym beda kwalifikacje?

Offline

 

#10 2008-02-01 19:19:51

volleyballka

Moderator

1457339
Zarejestrowany: 2007-08-08
Posty: 215
Punktów :   

Re: Kwalifikacje do ME 2009

6. Memoriał Huberta Wagnera odbędzie się w ramach turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy 16-18 maja - powiedział jego dyrektor Jerzy Mróz. - Niestety, ze względu na igrzyska olimpijskie nie ma innej możliwości. Brakuje po prostu terminów.

Przypomnijmy, że Polska będzie w dniach 16-18 maja gospodarzem turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy w 2009 roku. Poza nami w tej grupie zagrają jeszcze Węgry, Estonia oraz Czarnogóra lub Norwegia. Dwa ostatnie zespoły będą musiały przejść przez preeliminacje.

Przed rokiem w Memoriale triumfowała reprezentacja Niemiec, a w 2006 roku Polska.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Od zwycięstwa Cypru nad Macedonią 3:0 rozpoczęła się rywalizacja o miejsca w finałowym turnieju mistrzostw Europy siatkarzy, które rozegrane zostaną w Izmirze we wrześniu 2009 roku.

Zwycięzca dwumeczu preeliminacji Cypr - Macedonia trafi do grupy C, gdzie faworytem będzie Francja.

Mecze tej fazy rywalizacji muszą zakończyć się do 11 maja. Polskę najbardziej interesują wyniki spotkań Czarnogóry z Norwegią. Lepszy w tej parze dołączy do podopiecznych trenera Raula Lozano oraz Węgier i Estonii.

Udział w przyszłorocznych ME zapewniło sobie sześć czołowych drużyn z Moskwy: Hiszpania, Rosja, Serbia, Finlandia, Niemcy i Włochy. W Izmirze zagra też gospodarz Turcja. Stawkę uzupełnią zwycięzcy sześciu grup oraz triumfatorzy baraży z grona drużyn, które zajęły drugie miejsca.



Czarnogóra pokonała Norwegię 3:0 (25:13, 25:16, 25:21) w pierwszym meczu preeliminacji do mistrzostw Europy siatkarzy. Goście byli zdecydowanie słabsi w zagrywce i przyjęciu. Gospodarze, zespół młody, ale zademonstrował spore umiejętności.

Rewanż rozegrany zostanie 10 maja w Stavanger (19.00). Zwycięzca tego dwumeczu zagra w turnieju eliminacyjnym grupy F z Polską, Węgrami i Estonią w Olsztynie (16-18 maja) i Tallinie (23-25 maja).

Wszystko wskazuje na to, że przeciwnikiem Polaków będzie Czarnogóra.


PiJ mLEko! może urośniesz - rezultatów nie gwarantujemy, kasy nie zwracamy ;P=> http://pl.youtube.com/user/MediaMar...

Offline

 

#11 2008-05-25 19:42:03

Asia24

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-25
Posty: 3
Punktów :   

Re: Kwalifikacje do ME 2009

Po dzisiejszej przegranej z Estonią niestety będziemy musieli grać w barażach do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Strasznie mi przykro i trochę jestem zawiedzona:( Oglądając mecz przy stanie 12:8 w tie breaku dla naszych przypomniałam sobie eliminacje do igrzysk z tureckiego Izmiru, kiedy to prowadziliśmy z Holendrami w podobnym stosunku punktów i też przegraliśmy.Jezcze bardziej martwi mnie fakt, że już za 5 dni jedziemy walczyć do Portugalii o przepustkę do Pekinu, a nasi chłopcy mają chyba jakąś zadyszke, albo coś innego. Mimo tego wszystkiego staram się być dobrej myśli.

Offline

 

#12 2008-05-26 23:01:49

baelka

Moderator

3197931
Skąd: 180 km na wschód od stolicy
Zarejestrowany: 2007-08-24
Posty: 129
Punktów :   

Re: Kwalifikacje do ME 2009

Ktoś powie dokładnie jak wyglądały mecze, bo nie oglądałam żadnego? Tak coś dokładnie, jakie wrażenia, kto jak się spisał i dlaczego tak źle...?
Ale powiem tak. Nie wiem dlaczego ale już się przyzwyczaiłam do takich huśtawek w wykonaniu naszych chłopaków, nie jest to fajne, a już napewno najmniej dla nich.

Offline

 

#13 2008-05-27 13:17:37

jagna

Moderator

3276861
Zarejestrowany: 2007-08-08
Posty: 141
WWW

Re: Kwalifikacje do ME 2009

no niestety, dobrze nie jest. szczwgolnie, ze najwazniejszy turniej dopiero przed nimi. a sa zwyczajnie przetrenowani, sił wystarcza im na godzine. olsztyn wygrali, bo grali na świeżości, w cyklu treningowym. zmiany momentami tez byly bezsensowne, szczegolnie ta ostatnia świdra, po ktorej znowu zaczal narzekac na kolana. ale to ciagnie mu sie juz od wielu lat, wiec wytrzyma. ja wiem, ze przetrenowanie i brak sil to zadne wytlumaczenie przegranej z estonia, czy czarnogora....robi sie niewesolo w kazdym razie. szczegolnie, ze portoryko tez ostrzy sobie na nas zeby, a portugalczycy maja w pamieci turniej kwalifikacyjny do igrzysk w atenach, ktory tez z reszta odbywal sie u nich...no nic, pozostaje wierzyc i trzymac kciuki.


"nie musimy klepać się po tyłkach(...)dla mnie, czy przeciwko mnie- mają wygrać!" -H.J.Wagner

Offline

 

#14 2008-05-27 14:35:35

edyta_be

Nowy użytkownik

10767910
Skąd: Skierniewice
Zarejestrowany: 2008-04-05
Posty: 7
Punktów :   
WWW

Re: Kwalifikacje do ME 2009

Zawsze mimo wszystko kibicowałam naszym siatkarzom i tak będzie nadal, nawet po tych porażkach. Ale uważam, że być może drogę na ME powinni nam już zamknąć, być może nie powinni nas dopuścić do żadnych baraży. Może wtedy się czegoś nauczymy... Jak dla mnie to wstyd i hańba, żeby zespół ze światowej czołówki, który (w przeciwieństwie do chociażby Estonii) co roku gra z najlepszymi drużynami, który potrafił zdobyć wicemistrzostwo świata i który ma stworzone naprawdę dobre warunki do pracy, przegrywa dwa mecze dzień po dniu w taki sam fatalny sposób. I to z kim? Z Estonią, która w rankingu zajmuje miejsce tak odległe, że mało kto dokładnie je znał przed tym turniejem i z niesklasyfikowaną jeszcze Czarnogórą. Wydaje się to niemożliwe, a jednak! "Impossible is nothing!", jak głosi reklama...

Nie zmienia to faktu, że podczas wrześniowych baraży będę zdzierać gardło i ściskać kciuki.


"Nawet jeżeli jesteś idiotą, staraj się nie być głupi." - Forrest Gump

Offline

 

#15 2008-05-27 14:54:51

Asia24

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-25
Posty: 3
Punktów :   

Re: Kwalifikacje do ME 2009

Baelka: meczu z Czarnogórą niestety nie oglądałam. Jak już pewnie wiesz przegraliśmy w nim 3:2, choć prowadziliśmy 2:0. Z Estnią było tak samo tzn. mimo dwu setowej przewagi też przegraliśmy.Szwankowała przede wszystkim nasza zagrywka i przyjęcie. Trener co prawda robił zmiany, ale one i tak nie pomagały. W tie breaku dobrze zaczęliśmy. Najpierw było dla nas 4:1, potem 8:4 dzięki m.in. dobrej zagrywce Wlazłego. Potem zrobiło się 12:8, a o końcówce lepiej nie będę wspominać...

Offline

 
  • Index
  •  » ME
  •  » Kwalifikacje do ME 2009
www.kibicpolski.pl zapraszamy :)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
program do zmniejszania zdjęć